دستور مصرف کودهای کلاته خضراء برای محصولات باغی

برای مصرف کننده از لحاظ هزینه اختصاص داده شده به خرید کود در باغات، دستور مصرف کودهای کلاته خضراء در 3 دسته "اولیه"، "میانی"و "تخصصی"رده بندی میشونددر هر سه نوع رده بندی، دستور مصرف ارائه شده به شکل مکمل است و باید کودهای پایه (اوره، سولفات پتاسیم و سوپر فسفات تریپل و کودهای حیوانی و...) طبق آنالیز خاک و نیاز باغ تأمین گردد. در "رده بندی اولیه"، جهت صرف کمترین هزینه، حداقل تعداد و مقدار کود مورد نیاز گیاه لحاظ شده است. در "رده بندی میانی"، جهت بهره وری بالاتر، تعداد و مقدار کودهای بیشتری (با در نظر گرفتن هزینه) مد نظر قرار داده شده استدر "رده بندی تخصصی"، یک دستور مصرف کامل با توجه به جمیع نیازهای فیزیولوژیک و لحاظ کردن کمبودهای احتمالی گیاه مد نظر قرار داده شده است. 

نکات مهم:

 • بدیهی است که در مقایسه استفاده بین سه رده، میزان افزایش عملکرد و نیز سودآوری "رده تخصصی" از همه بیشتر و "رده میانی" و "رده اولیه" به ترتیب بعد از آن میباشند.
 • در صورت مصرف صحیح، ما تضمین می‌کنیم که هر میزان برای خرید کودهای کلاته خضراء هزینه نمایید، حداقل 2 برابر هزینه صرف شده، محصول بیشتر برداشت خواهید کرد. بنابراین تهیه و استفاده از این محصول برای شما به منزله یک سرمایه گذاری سودآور و پر منفعت است.
 • استثنائاً در خصوص نهال، "رده اولیه" و "رده میانی" این دستور با جدول زیر متفاوت است. جهت ملاحظه سه رده دستور مصرف نهال، روی آیکون مربوط به آن در پایین همین صفحه کلیک کنید.
 • در خصوص مصرف کودهای کلاته خضراء به روش محلولپاشی در باغات، اساس محلولپاشی بر غلظت است. به این معنا که اگر مقدار مصرفی برای یک کود، 2 در 1000 ذکر شده یعنی در هر 1000 لیتر آب باید 2 کیلوگرم کود حل شده و محلولپاشی شود. 

 

رده اولیه
 • مرحله اول) محلولپاشی در مرحله تورم جوانه با کود کلات میکرو کامل (2 در 1000)
 • مرحله دوم ) محلولپاشی در مرحله تشکیل و فرم گیری میوه (فندقی شدن) با کود 36-12-12 (2 در 1000) به همراه کود کلات میکرو (2 در 1000)
رده میانی
 • مرحله اول)  چالکود: کود کلات میکرو کامل  خضراء (50 تا 150 گرم برای هر درخت بر حسب سن) 
   
 • مرحله دوم) محلولپاشی اول: در مرحله تورم جوانه، کود کلات میکرو کامل خضراء (2 در 1000)
   
 • مرحله سوم) محلولپاشی دوم: در مرحله تشکیل و فرم گیری میوه (فندقی شدن)، کود 36-12-12 خضراء (2 در 1000) به همراه کود کلات میکرو کامل خضراء (2 در 1000)

رده تخصصی       
         جهت ملاحظه دستور مصرف تخصصی بسته به نوع محصول خود، روی آیکون مورد نظر  کلیک کرده و جدول دستور مصرف تخصصی را ملاحظه فرمایید.  

 

درختان میوه (عمومی) انار پسته مرکبات (عمومی) کیوی
         
زیتون نهال خرما انگور هلو، شلیل، آلو و زردآلو
         

موز چای گردو بادام سیب، گلابی و به
   
فندق آلبالو و گیلاس گل محمدی    

 

ایمیل:
تلفن :

Sales[at]khazra.ir

021-91200201

 


اینستاگرام

آپارات
 
تلگرام    
     

2013 (c) Copyright khazra.ir
All rights reserved. Sodour Ahrar Shargh